Pomimo dynamicznego rozwoju technologii i postępującej cyfryzacji, przedsiębiorcy prowadzący działalność gospodarczą nadal korzystają z papierowych dokumentów. Do ich przygotowywania niezbędna jest drukarka. Odpowiednio dobrany sprzęt jest zarówno wydajny, jak i oszczędny. Ze względu na dużą ilość urządzeń dostępnych w sklepach znalezienie optymalnego modelu nie jest zadaniem łatwym.

Jednofunkcyjna drukarka atramentowa

Najtańsza w zakupie będzie jednofunkcyjna drukarka atramentowa. To proste w obsłudze urządzenie, które wyróżnia się dobrym stosunkiem ceny do jakości. W sprzedaży dostępne są głównie drukarki kolorowe, wyposażone w 4 kartridże w kolorach CMYK, czyli Cyan, Magenta, Yellow oraz Black. Urządzenia atramentowe znakomicie sprawdzają się w mniejszych biurach. Wyróżniają się uniwersalnością i zapewniają dobrą jakość wydruku tekstu, grafik, a nawet zdjęć. Przed dokonaniem zakupu warto zwrócić uwagę na koszty zakupu materiałów eksploatacyjnych. Zdarza się, że do tanich drukarek są drogie kartridże. Lepiej zdecydować się na zakup droższego sprzętu, do którego można kupić niedrogie kartridże.

Atramentowe urządzenie wielofunkcyjne dla małych biur

Drukarka do biura powinna wyróżniać się niezawodnością i funkcjonalnością. Takie cechy mają atramentowe urządzenia wielofunkcyjne. To nowoczesny sprzęt, który poza drukowaniem pozwala również na skanowanie i kopiowanie dokumentów. Wysokiej jakości produkty oferowane przez renomowanych producentów mogą łączyć się przewodowo lub bezprzewodowo z firmową siecią, co pozwala na współpracę z kilkoma komputerami jednocześnie. Ceny atramentowych urządzeń wielofunkcyjnych uzależnione są od ich wydajności, a także obsługiwanego formatu papieru. Przedsiębiorcy, którzy nie potrzebują znakomitej wydajności, mogą zdecydować się na zakup średniej klasy urządzenia oferowanego przez renomowanego producenta i drukującego w klasycznym formacie A4. Warto podkreślić, że każda nowoczesna drukarka pracuje cicho i wyróżnia się niewielkimi gabarytami. 

Profesjonalny sprzęt o dużej wydajności

Trzecią grupę urządzeń dostępnych w sprzedaży stanowi profesjonalny sprzęt o dużej wydajności. Tego rodzaju atramentowa drukarka do biura pozwala na drukowanie kilkudziesięciu dokumentów w ciągu minuty zarówno w czerni, jak i kolorze. Dodatkowo użytkownik ma możliwość drukowania zdjęć i grafik na papierze fotograficznym, tworząc w ten sposób ciekawe i atrakcyjne wizualnie prezentacje dla swoich pracowników. Duże kombajny umożliwiają też wykonywanie nadruków na innych nośnikach, takich jak koperty, bądź kartki okolicznościowe. Dodatkowe funkcjonalności to również drukowanie na dwóch stronach, kopiowanie oraz skanowanie dokumentów. Pliki z dokumentami mogą być przekazywane do drukarki za pośrednictwem komputera lub poprzez przenośne pamięci flash. W porównaniu do drukarek laserowych urządzenia atramentowe są tańsze w zakupie oraz eksploatacji. Regularnie użytkowany i serwisowany sprzęt wyróżnia się niezawodnością i trwałością. Możliwość bezprzewodowego łączenia się z firmową siecią pozwala ograniczyć ilość kabli w biurze i ułatwia utrzymywanie porządku na stanowiskach pracy.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)