Wyposażanie biura powinno być przede wszystkim dobrze przemyślane, by to pomieszczenie było możliwie najbardziej funkcjonalne i wygodne w użytkowaniu. Dotyczy to także doboru krzesła biurowego, które jest szczególnie ważne w przypadku siedzącej pracy przez kilka godzin każdego dnia. Jaki więc fotel do biura wybrać, by okazał się komfortowy i wspierał prawidłową postawę ciała w czasie pracy na siedząco?
 

Krzesła biurowe o dobrej jakości

Odpowiednio dobrane krzesła biurowe mogą służyć nawet przez wiele lat, dlatego warto wybierać przede wszystkim tylko najlepszej jakości modele. Takie krzesła powinny być produkowane z samych wysokogatunkowych surowców, by były trwałe i solidne. Fotele nie powinny ulegać uszkodzeniom nawet podczas częstego i intensywnego użytkowania mebla. Warto także wybierać projekty o stabilnej konstrukcji, dobrane do wagi i postury osoby korzystającej z fotelu. Poza tym krzesło biurowe powinno być obite z wytrzymałego materiału, który jednocześnie zapewnia dobrą wentylację. Niemałe znaczenie ma także pianka lub gąbka wykorzystana do wypełnienia siedziska.
 

Funkcjonalność foteli biurowych

Wybierając krzesła do biura, warto także sugerować się ich praktycznością na co dzień. Ma to znaczenie na przykład wtedy, kiedy z jednego krzesła korzysta wielu pracowników. Wtedy najlepiej zainwestować w krzesła biurowe o regulowanej wysokości siedziska, by dopasować je do biurka, niezależnie od wzrostu użytkownika fotela. Poza tym regulowane powinny też być podłokietniki, zagłówek czy oparcie. Przydatny także może być model z blokadą kółek, kiedy potrzebne będzie czasowe unieruchomienie krzesła. Co do samych kółek, to fotele biurowe powinny na nich przesuwać się sprawnie i niehałaśliwie, nie rysując podłogi w biurze.
 

Krzesła biurowe a kwestie zdrowotne

Kupując fotele biurowe, trzeba również pamiętać o kwestiach zdrowotnych pracowników. Wielogodzinna praca na siedząco może negatywnie wpłynąć na zdrowie fizyczne, powodując na przykład bóle kręgosłupa czy drętwienie kończyn dolnych. Dlatego warto wybrać wygodny fotel – zaprojektowany w sposób ergonomiczny, by wspierać kręgosłup w czasie pracy. Takie krzesło biurowe powinno mieć specjalnie profilowane oparcie, dopasowane kształtem do anatomii ludzkich pleców. Mowa przede wszystkim o maksymalnym odciążeniu lędźwiowego odcinka kręgosłupa podczas siedzenia.
 
Można też sięgnąć po krzesła do biura składające się z siatkowanego oparcia, pozwalającego na doskonałą wentylację pleców w czasie wielogodzinnego siedzenia. Taka siatka jest idealnym rozwiązaniem w przypadku pracy w sezonie letnim, kiedy na dworze często panują upały.
 

Nowoczesne krzesła ozdobą biurowa

Krzesła biurowe nie muszą być tylko praktyczne i ergonomiczne. Cechy te można też połączyć z projektem krzesła dopasowanym do biurowej aranżacji. Zależnie od wykończenia pomieszczenia, można dopasować do niego komfortowe krzesło w stylu nowoczesnym czy minimalistycznym, w niemal każdym odcieniu. Nietypowe, unikalne modele krzeseł z pewnością podniosą atrakcyjność nie tylko biura, ale także samego przedsiębiorstwa.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)