Słuchanie audiobooka

Każdy fan książek marzy o tym, by siedzieć z nosem w czytanym tekście przez cały dzień. Niestety jest to niemożliwe, a czasem wyskubanie kilku chwil na książkę wydaje się zupełnie nieosiągalne. Ciągły bieg, praca i dom nie zawsze pozwalają na to, by przez chwilę usiąść i w pełni poświęcić się literaturze. Na szczęście z ratunkiem przychodzą audiobooki, dzięki którym nasz wzrok będzie mógł być skupiony na czymś innym, niż druku na kartce, a czytaniem zajmą się… Uszy!

Czym są audiobooki?

Audiobooki zwane są także książkami mówionymi. Są to nagrania dźwiękowe, na których tekst książki czyta lektor. Dzięki nim możliwe jest czytanie książek bez przerywania codziennych prac, takich jak na przykład mycie naczyń, bez ryzyka zamoczenia stron. Praktyczne i przyjemne! Żeby móc skorzystać z cudownej techniki audiobooków, wystarczy pobrać plik z interesującą nas pozycją lub pobrać aplikację ze strony sklepu. Ważne jest, by korzystać ze sprawdzonych i pewnych źródeł, takich jak księgarnia Virtualo, za pomocą którego możliwy jest zakup plików zarówno dla siebie, jak i dla kogoś w formie prezentu. Pobieranie plików z pewnych i legalnych źródeł jest niezwykle istotne dla bezpieczeństwa urządzenia, na które ściągany jest audiobook, ale także daje gwarancję, że będzie on miał wysoką jakość i odpowiedni format do odtworzenia w różnych miejscach. Dzięki audiobookom fani czytania mogą oddawać się lekturze wszędzie tam, gdzie są zajęte ręce, na przykład prowadząc samochód lub zajmując się ogrodem. 

Zalety słuchania audiobooków

Choć wciąż dla wielu fanów książek jedyna forma czytania to ta fizyczna, czasy, w jakich przyszło nam żyć, nieco weryfikują ten pogląd. Ale brak czasu nie musi oznaczać odcięcia się od ulubionego hobby. Słuchanie audiobooków to nie tylko czysta przyjemność, ale także szereg innych zalet!

Organizacja czasu – przy zakupie audiobooka wyszczególniony jest czas, jaki zajmie przesłuchanie całości. Dzięki tej informacji łatwiej jest zaplanować i zorganizować sobie chwilę, którą będzie można wypełnić przyjemną lekturą. Sprawdza się to szczególnie na przykład podczas długich tras samochodowych, gdy droga wydaje się dłużyć lub przy monotonnych zajęciach, takich jak na przykład malowanie ścian w pokoju.
Ekologia – choć papier ma wielu fanów, niestety pozyskiwanie go jest nieekologiczne i coraz bardziej szkodzi środowisku. Do wyprodukowania audiobooka nie zużywa się ani toksycznego tuszu, ani cennego papieru a likwidacja go to tylko kliknięcie przycisku usuń. 
Miejsce – im więcej się czyta, tym więcej książek się posiada. Chociaż duże biblioteczki są zachwycające, niestety zajmują masę przestrzeni. Co innego wirtualna biblioteka pełna audiobooków! Z odpowiednią ilością miejsca na dysku, kolekcja wirtualnej literatury może być całkiem pokaźna. Ponadto audiobooka nie można zgubić, więc z kopią zapasową można być zawsze pewnym, że wszystko jest tam, gdzie powinno zostać. 

To tylko kilka zalet audiobooków. Zabiegane i bardzo zajęte osoby często zostają wiernymi fanami tego typu literatury. A jeśli do tego lektor będzie miał odpowiedni głos i możliwości wokalne, słuchanie staje się jeszcze przyjemniejsze!

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)