Okulary progresywne

Okulary progresywne umożliwiają widzenie na dowolną odległość, zastąpią okulary do patrzenia w dal i do czytania. Dzięki temu nie będziemy potrzebować dwóch różnych par okularów. Doceniają to chociażby kierowcy, osoby pracujące przy kasie w sklepach, w biurze, księgowi, lekarze.
Wszyscy, którzy doceniają łatwość i komfort widzenia, bez konieczności nakładania i zdejmowania okularów. Okulary progresywne są stosunkowo najtrudniejsze do wykonania, gdyż możemy widzieć w nich na dowolną odległość, mają w sobie dwie pary okularów, które muszą zostać w jakiś sposób złączone w całość.

Soczewki do okularów progresywnych

Soczewki do tychże okularów, czyli soczewki progresywne, to najbardziej zaawansowane pod względem technologicznym soczewki, które projektuje się przy pomocy komputerów i wytwarza podczas procesów sterowanych przez superkomputery mające ogromną moc oboiczeniową. Ich budowa wymaga zastosowania dużej precyzji. Firmy, które opracowują soczewki progresywne nieustannie je udoskonalają, a przy tym chronią patentami własne technologie. Zatem pomiary służące wykonaniu okularów progresywnych muszą być bardzo precyzyjnie, i najlepiej jeżeli będą wykonane przez zaprojektowany do tego celu komputer.

A więc jak dobierać okulary progresywne?

W dobrych salonach optycznych celem doboru okularów progresywnych  stosuje się wysokiej klasy komputery, które są liderem w tworzeniu szkieł progresywnych na rynku. Komputery samodzielnie wykonują serię specjalistycznych pomiarów, skanując gałkę oczną i generując kod, według którego wykonuje się indywidualnie dobrane szkła progresywne dla wybranej osoby. To trzeba mieć na uwadze, że wyłącznie w ten sposób zrealizowany pomiar, da nam gwarancję znakomitego widzenia, komfortu podczas użytkowania i zapewni bezpieczeństwo dla naszych oczu.

Salony optyczne ceniące sobie precyzję i jakość wykonania, wymagają od siebie, aby wykonane u nich okulary progresywne były najlepszej jakości, spełniając przy tym wszelakie oczekiwania klientów i dają gwarancję najlepszego wykonania. Dlatego też zawsze wykonują pomiar komputerem, który został specjalnie do tego zaprojektowany. Wykonane w tejże technologii okulary będą najlepsze i dokładnie odwzorują obraz widziany przez osobę, która będzie je nosić.

Cena będzie odzwierciedleniem zaawansowania technologicznego i jakości. Okulary to inwestycja w zdrowie, która podnosi komfort i jakość życia osób, które je noszą. Każdy zasługuje na doskonałe widzenie, które można osiągnąć dzięki okularom progresywnym. Będziemy nie tylko dobrze widzieć, ale przy tym czuć się pewnie, komfortowo i młodo.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)