Dziewczynka czytająca ebooka

Dzieci coraz ciężej przekonać do czytania książek. Powodem może być długie spędzanie czasu przed tabletem lub telefonem. W pewnym sensie można to wykorzystać. Dobrym sposobem na zainteresowanie dziecka danych tytułem może być ebook. Dzięki nim można czytać w dowolnym miejscu, bez konieczności zabierania papierowej książki do torby. Ebooki dla dzieci przydają się na przystankach autobusowych, w poczekalniach czy przerwach w szkole. Które z nich wydają się najciekawsze?

Ebooki fabularne

Na rynku istnieje spory wybór, jeśli chodzi o ebooki dla dzieci. Praktycznie każdy większy tytuł ma swoją elektroniczną wersję. Dotyczy to znanych książek fabularnych, które znane są dzięki ekranizacjom. Wiele z nich występuje w formie lektur. Wystarczy wspomnieć tu o „Opowieści Wigilijnej”, „Kopciuszku” czy „Tajemniczym Ogrodzie”. Wszystkie z nich można znaleźć na  https://virtualo.pl/. Dla najmłodszych czytelników świetnie będą serie o „Dziamdziorku i Mamrotku”, „Wojnie Cukierkowej” i „Bandzie Burej”.
W przypadku starszych dzieci warto spróbować nowszych serii książek. Dużą popularnością cieszą się takie tytuły jak „Harry Potter”, „Igrzyska Śmierci”, „Percy Jackson” i „Opowieści z Narnii”. W przypadku dziewczyn warto postawić na dojrzalsze opowieści w stylu „Zmierzch”, „Gwiazd Naszych Wina” i „Looking for Alaska”. Chłopcy docenią bardziej książki skupiające się akcji. Mogą to być ebooki fantasy w stylu „Tajemnic Smoczego Azylu” lub science-fiction takie jak „Łazik na księżycu”.

Ebooki o zainteresowaniach dziecka

Niektóre dzieci nie lubią tracić czasu na książki fabularne. Znacznie bardziej cenią swoje zainteresowania. Ebooki dla dzieci można kupić również w formie poradników czy biografii. Można kupić książkę idola dziecka, który w swojej autobiografii opowiada o swojej karierze muzycznej, filmowej czy piłkarskiej. Ebooki często występują w formie poradników do gier, gdzie prezentowane są ciekawe wskazówki. Popularne są zwłaszcza książki o grach internetowych, gdzie pokazane jest jak pokonać kolegów ze swojej klasy.
Zainteresowania dziecka mogą być jednak znacznie szersze. Ebooki dla dzieci mogą poruszać takie tematy jak jazda na deskorolce, moda kobieca, muzyka hip-hopowa czy filmy animowane. Możliwości są wręcz nieograniczone. Wystarczy jedynie zainspirować się tym, co dziecko robi w wolnym czasie na co dzień.

Ebooki poprawiające wyniki w nauce

Ebooki dla dzieci mogą być znacznie praktyczniejsze niż się wydaje. Wiele z nich pomaga w nauce i mogą zastąpić drogie korepetycje. Istnieją książki, które skupiają się na nauce języka. W ten sposób dziecko uczy się nie tylko do klasówek, ale również na dorosłe życie, gdyby kiedyś wyjechało z kraju. Wiele z ebooków pozwala zainteresować się daną gałęzią nauki. Książka o zwierzętach może być pierwszym krokiem do odkrycia geografii i biologii. Ebook o historii Polski i świata pomoże w naukach humanistycznych. Biografie znanych naukowców dadzą z kolei motywację do przykładania się do nauki. Połączenie przyjemności z nauką z pewnością jest lepszym sposobem na spędzanie czasu niż przesiadywanie na mediach społecznościowych.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)