kawa do domu

Wielu z nas nie wyobraża sobie poranka bez kubka aromatycznej kawy. Filiżanka espresso, kubek małej czarnej, a może szklanka Latte? Każda propozycja zaczyna się od jednego – małego ziarenka kawy.

Arabica czy Robusta?

Wybór kawy nie jest rzeczą łatwą, chyba że od zawsze pijemy jedną i tą samą z konkretnej palarni czy danego producenta. Najpierw musimy wybrać między rozpuszczalną, mieloną a ziarnistą. Tutaj przy wyborze będzie decydujący rodzaj parzenia, jaki spełnia nasze oczekiwania. Najwięcej aromatu uzyskany przy mieleniu kawy ziarnistej i parzeniu jej na różne sposoby, a jest ich wiele. Jeśli nie dysponujemy młynkiem do kawy, zdecydujmy się na kawę mieloną. Warto zaopatrzyć się w opakowania próżniowe lub chociażby szczelne pudełka plastikowe, aby jak najdłużej utrzymać świeżość i aromat kawy. Najtańszą i najszybszą w przygotowaniu jest kawa rozpuszczalna. To liofilizowana wersja kawy, którą wystarczy zalać gorącą wodą. Niestety, jej aromatyczność jest zdecydowanie słabsza niż w wypadku kaw mielonych.

Arabica to kawa najczęściej dostępna na rynku oraz wybierana przez smakoszy z całego świata. Przez różne rodzaje palenia możemy poczuć nuty kakao, orzechów czy karmelu. Robusta z kolei ma wyższą zawartość kofeiny i jest nieco mocniejsza od Arabiki. W smaku jest delikatnie waniliowa, lekko słodka i migdałowa. Ale to nie wszystko, ponieważ odpowiednio skomponowane mieszanki kaw wysokiej jakości obu tych gatunków potrafią zdziałać cuda dla naszych kubków smakowych.


Oferta partnera: Fast Meal (fastmeal.pl)


Gdzie szukać kaw dla smakoszy?

Najpopularniejsze kawy, czyli takie, które powinny uderzać w gusta dużej grupie ludzi, znajdziemy na półkach sklepowych w każdym markecie. Są to kawy uprawiane na dużych plantacjach, następnie szybko palone i tutaj nie ma miejsca na eksperymentowanie i szukanie nowych nut smakowych.

Jeśli od naszej małej czarnej chcemy czegoś więcej i czujemy, że kawa to dla nas specjalny rytuał, spróbujmy odwiedzić specjalistyczne sklepy z kawą. W sklepach stacjonarnych możemy zasięgnąć porad baristów, którzy polecą najlepsze ziarna do naszego sposobu parzenia kawy, oraz zaproponują coraz to nowsze i ciekawsze mieszanki kaw.

Sklep internetowy to doskonała propozycja dla osób, które mieszkają z daleka od sklepów z kawą. Kawa do domu od Quba Caffe z pewnością trafi w gusta amatorów alternatywnych metod parzenia kawy, ale też wyznawców parzenia w kawiarkach.

Pyszna kawa wprost pod nasze drzwi

W sklepach internetowych możemy w zaciszu swojego domu przeczytać dokładny opis wielu rodzajów kaw, wypalanych w niewielkich, lokalnych palarniach na całym świecie. Producent informuje nas o najlepszych metodach parzenia danych ziaren, aby wydobyć konkretne nuty smakowe. Oprócz tego dowiemy się, czy dana kawa dobrze komponuje się z mlekiem, czy najlepiej będzie zdecydować się na klasyczne espresso.

Szeroki wybór kawy do domu to nie wszystko, co oferują nam sklepy online. Znajdziemy także wiele rodzajów młynków do kawy, ekspresy przelewowe, automatyczne lub na kapsułki, ale też herbaty lub zaparzacze. Zakupy nie muszą ograniczać się wyłącznie do paczki kawy.

Kawa to nie tylko gorący napój, który stawia nas na nogi. Parzenie kawy oraz degustacja może stać się niezwykłym przeżyciem, które z chęcią będziemy kultywować o każdej porze dnia.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)