Coraz większa popularnością cieszą się sokowirówki – producenci zacierają ręce widząc coraz lepsze wyniki sprzedażowe. Skąd taka zmiana na polskich rynkach AGD i RTV? przede wszystkim z wielkiej mody na zdrowe żywienie oraz wysokiej jakości produkty, nieprzetworzone i posiadające wiele składników odżywczych. Naturalnie wyciskane soki są pełne witamin i elementów – nie zawierają konserwantów, barwników, aromatów czy polepszaczy smaków. Szczegóły na temat

Posiadanie urządzenia takiego jak sokowirówka w domu daje możliwość codziennego obcowania ze zdrowymi produktami żywieniowymi. Na co zwracać uwagę podczas wyboru konkretnego modelu? Sokowirówka powinna posiadać trwałą obudowę – dzięki temu nie będzie się ona odkształcalny podczas pracy, jak również będzie odporna na działanie wody czy wilgoci. Zazwyczaj zewnętrze obudowana tworzona jest z materiałów sztucznych o podwyższonej odporności na zarysowania czy wstrząsy. Dzięki temu można być również pewnym, iż sokowirówka zachowa swój piękny,e elegancki wygląd przez wiele lat.

Budowa elementu szatkującego w sokowirówce

Kolejnym ażbym parametrem jest oczywiście wykorzystanie odpowiednich materiałów do stworzenia mechanizmu mielącego i wyciskającego. Dawno temu odeszło się od tworzenia metalowych ostrzy – udowodniono, iż podczas kontaktu z żelazem owoce i warzywa tracą połowę swoich wartości odżywczych. Współcześnie elementy szatkujące i przeciskające posiadają przede wszystkim wykonanie z materiałów sztucznych. Dzięki temu ilość składników odżywczych pozostających w ostatecznym produkcie jakim jest sok, jest znacznie większa. Konieczne jest również uwzględnienie, czy sokowirówka, a szczególnie jej wnętrze, można łatwo rozmontować i wyczyścić z resztek zmielonych owoców. Wielu producentów dodaje do swoich produktów dodatkowe szczoteczki czyszczące, pozwalające na szybsze i skuteczniejsze czyszczenie. Sokowirówka powinna również posiadać odpowiednio profilowane nóżki, aby urządzenie mogło stabilnie stać na blacie kuchennym i nie przemieszczać się podczas pracy. Czytaj więcej na https://www.eujuicers.pl/wyciskarki/sokowirowki. Nóżki urządzenia powinny być pokryte materiałem gumowym, dzięki temu będzie ono stabilnie trzymać się podłoża.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 4.0/5 (1 vote cast)
Czy sokowirówki są dalej popularne?, 4.0 out of 5 based on 1 rating