Plastikowe powierzchnie są gładkie i łatwe w obróbce. Materiał dobrze znosi opady atmosferyczne, wytrzymuje mrozy, dlatego często wykorzystywany jest na konstrukcje reklamowe. Druk na plastiku UV pozwala zrealizować najbardziej kreatywne pomysły.Ten materiał o dużej wytrzymałości jest idealny do tworzenia reprezentacyjnych produktów. Często plastikowe gadżety z nadrukowanym logo (breloczki, kubki termiczne, pamiątki) są używane, jako prezenty dla menedżerów, partnerów biznesowych, współpracowników. Drukarnia oferuje druk na plastiku, papierach syntetycznych oraz tworzywach sztucznych.

Cechy charakterystyczne druku na plastiku

Wykonywanie druku na plastiku jest praktycznym procesem, ponieważ dotyczy podłoży nienasiąkliwych.Taki sposób nadruku pozwala na dalsze przetwarzanie i pokrywanie tworzyw sztucznych lakierem i termodrukiem. Może być poddawany tłoczeniu, perforacji, wykrawaniu i sklejaniu.Ten sposób druku pozwala na tworzenie oryginalnych opakowań plastikowych dla wielu branż w tym: farmaceutycznej, alkoholowej, kosmetycznej, spożywczej. Produkowane są piękne zawieszki biżuteryjne a także etykiety do różnych produktów.

Materiał wykorzystywany do druku na plastiku

Polipropylen to podstawowy materiał wykorzystywany do produkcji produktów z tworzyw sztucznych. Należą do nich: produkty reklamowe, etykiety, opakowania, zawieszki, produkty do użytku biurowego. Polipropylen dzielony jest na priplak (miękki, plastyczny) i eplak (miękki, sprężysty), są to materiały podobne do siebie, odróżniające się sposobem wytwarzania i teksturą.
Priplak służy do produkcji np.: linijki, zakładki, podkładki, okładki do notesów, opakowania na kosmetyki, spożywcze. Ekologiczny eplak do drukowania UV, posiada wyjątkową odporność na tłuszcze, substancje zasadowe i inne. Przeznaczony jest do klejenia, bigowania, sztancowania, tłoczenia.
Folie PET należą do materiałów wykorzystywany, jako podstawowe tworzywo sztuczne do produkcji opakowań spełniających wysokie standardy estetyczne. Druk na plastiku w postaci folii PET jest odpowiedni do kolejnej obróbki w postaci bigowania, lakierowania, klejenia itd. Materiał służy branży kosmetycznej, wykorzystywany jest do druku cenników, instrukcji, menu.
Folie PCV należą do tworzyw twardych i trudnych w obróbce, są wykorzystywane do produkcji przekładek bez druku, okienek. Po wykonaniu prób może być zadrukowany w technologii H-UV.
Folie elektrostatyczne (naklejki bez kleju) to materiał do druk będący zastępstwem folii adhezyjnych a także surowców z lekkim klejem. Druk na plastiku nie pozostawia śladów kleju po usunięciu, nie zawiera lotnych substancji chemicznych. Folie elektrostatyczne służą do oznaczeń oraz produkcji materiałów reklamowych i informacyjnych, wykorzystywane jest przez branżę medyczną, farmaceutyczną. Druk na plastiku takim jak folia może być używany do wykonywania kalendarzy, dekoracji ściennych i wiele więcej.

Inne rodzaje druku na plastiku dotyczą również takich materiałów jak: folia adhezyjna, folia z mikrossawkami, folia z kropelkami kleju PCV.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)