wyprana odzież robocza

Jeśli wykonujemy pracę fizyczną i jesteśmy zobowiązani do chodzenia w odzieży roboczej, wówczas ktoś musi zająć się również jej praniem. Zgodnie z prawem, to pracodawca ma obowiązek zapewnić taką odzież swojemu pracownikowi i powinien on również gwarantować mu ją zawsze czystą. Większość pracodawców przystaje na to, aby wypłacać swoim pracownikom odpowiedni ekwiwalent. Co to takiego? Są to pieniądze, a dokładniej pokrycie kosztów tego, ile pracownik miesięcznie wydaje na pranie odzieży. Chodzi tutaj o koszta ponoszone w związku z wodą czy też środkami czystości. Kwotę ustala się indywidualnie i zazwyczaj dość szybko można dojść do porozumienia w tej kwestii. Jednak niekoniecznie musimy korzystać z takiego rozwiązania, skoro na rynku oferowane są nam również inne – zdecydowanie wygodniejsze i bardziej funkcjonalne.

Jak wygląda serwisowanie odzieży roboczej?

Takim funkcjonalnym rozwiązaniem, jest między innymi korzystanie z serwisu odzieży roboczej. Taki serwis nie jest nowością na rynku, ale stosunkowo rzadko spotykanym rozwiązaniem. Firmą, która posiada już dość duże doświadczenie w tej kwestii i konkretną bazę klientów, jest STAPOL: https://stapol.pl/uslugi/serwis-odziezy-roboczej.

Jak wygląda serwis przez nią oferowany? Serwis wykonywany jest każdego tygodnia. Firma przyjeżdża do swojego klienta i odbiera od niego brudną odzież. Pozostawia natomiast czystą. Można skorzystać w tym przypadku również z wynajmowania odzieży roboczej lub powierzać swoje własne dwa komplety dla każdego z pracowników.

Odzież po odebraniu każdorazowo trafia do segregacji. Podczas segregowania bierze się pod uwagę stopień zabrudzenia każdego z kompletów, ale również i kwestię tego, czy któryś z nich nie jest zniszczony. Wszystko jest również ewidencjonowane w sposób elektroniczny, dzięki czemu odzież się nie gubi i każdy z pracowników otrzymuje po tygodniu swój własny komplet. Ciekawą opcją jest to, że jeśli odzież jest zbyt mocno zniszczona, wówczas podczas serwisu naprawia się ją lub też wymienia na kompletnie nową,

Odzież jest poddawana praniu i czyszczeniu w specjalnych urządzeniach, które są do tego przeznaczone. Stosowane środki czystości są dosyć lekkie i przyjazne dla skóry, ale jednocześnie mają one bardzo skuteczne działanie. Pozbywają się skutecznie bakterii i innych drobnoustrojów, które nie mogą być tolerowane chociażby w przemyśle spożywczym.

Czy warto korzystać z serwisowania odzieży roboczej?

Bez wątpienia tego typu rozwiązanie jest bardzo wygodne zarówno dla pracodawców, jak i dla samych pracowników. Korzystać z niego mogą natomiast duże przedsiębiorstwa, ale również i te małe. W takim wypadku pracodawca i pracownik nie muszą się niczym przejmować. Odzież jest zawsze w nienagannym stanie, spełniającym wszelkie normy. Zamiast zatem wypłacania ekwiwalentów czy też korzystania z jakichś innych opcji, lepiej jest postawić właśnie na taką. Dzięki temu bez wątpienia współpraca w firmie będzie przebiegała znacznie sprawniej i profesjonalniej. Pracownicy z pewnością też będą bardziej zadowoleni.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)