wyprana odzież robocza

Pracodawcy mają szereg obowiązków względem swoich pracowników. Jednym z nich jest między innymi dostarczenie im profesjonalnej odzieży roboczej lub też ochronnej, w zależności od charakteru wykonywanej przez nich pracy. Ponadto to również pracodawca powinien zadbać o pranie odzieży roboczej swojego pracownika. Nie musi tego wykonywać samodzielnie, ale może wypłacać pewną sumę pieniędzy, w ramach której pracownik sam będzie dbał o czystość swoich ubrań. Jednak obecnie pracodawcy idą jeszcze o krok dalej, decydując się na skorzystanie z fachowych usług prania odzieży roboczej w ramach jej serwisu. Na czym t usługa polega i dla jakich przedsiębiorstw jest dedykowana?

Serwis odzieży roboczej – kto może z niego skorzystać?

Usługa kompleksowego serwisowania odzieży roboczej, jest obecnie oferowana przez firmę STAPOL: https://stapol.pl/uslugi/serwis-odziezy-roboczej. Jest to firma zajmująca się serwisem odzieży roboczej dla kilkuset firm, zajmujących się różnymi usługami, przykładowo budowlanymi. Nawiązuje ona współpracę zarówno z małymi, jak i większymi przedsiębiorstwami. Nie ma zatem ograniczeń pod względem tego, kto może z takiej opcji skorzystać. Najbardziej na takim rozwiązaniu korzystają jednak przede wszystkim duże firmy, które mają wielu pracowników i tym samym setki kompletów odzieży roboczej oraz uniformów.

Oprócz kompleksowanego serwisu ubrań, firma zajmuje się również ich wypożyczaniem. Oferuje odzież standardową, ale również i tą dedykowaną na konkretne sezony, przykładowo na minusowe temperatury. Na co dzień odzież ta jest przechowywana przez firmę, a dowożona do poszczególnych przedsiębiorstw jedynie w razie potrzeby. Jest to zatem wygodne rozwiązanie, ponieważ firma zajmuje się w zasadzie wszystkim samodzielnie. Za odpowiednią opłatą, zdejmuje z barków pracodawców obowiązek względem pracownika. Pracownicy mogą natomiast cieszyć się czystą i schludną odzieżą każdego dnia.

Jak przebiega serwisowanie odzieży?

Każdego tygodnia STAPOL odbiera od poszczególnych firm znoszoną i brudną odzież roboczą. Na jej miejsce dostarcza oczywiście czystą i upraną, w której pracownicy mogą wykonywać swoje obowiązki przez kolejny tydzień. Co 7 dni czynność ta jest powtarzana, a zatem pranie jest wykonywane często.

Po zabraniu odzieży, na miejscu jest ona poddawana segregacji. Pracownicy dokładniej sprawdzają w jakim stanie jest odzież, jaki jest stopień jej zabrudzenia i czy nie posiada ona żadnych ubytków. Gdy jest ona w jakiś sposób zniszczona, wówczas firma podejmuje próbę jej reperacji. Oczywiście nie zawsze jest to możliwe, wówczas komplet jest wymieniany na zupełnie nowy.

Pranie ubrań roboczych jest wykonywane w profesjonalnych urządzeniach. Korzysta się w tym celu ze skutecznych środków piorących, które świetnie radzą sobie z wszelkimi bakteriami czy też drobnoustrojami. Są one jednak łagodne dla skóry, dlatego nie wywołują żadnych podrażnień.

Każdy pracodawca chce, aby jego pracownicy prezentowali się jak najlepiej. W tym celu jednak należy podejmować pewne konkretne działania, przykładowo skorzystać z usługi serwisowania odzieży.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)