Technologia wokół nas nabiera tempa, a z nią pojawiają się kolejne technologie, wykorzystywane w naszym życiu. Pomaganie sobie za pomocą sztucznej inteligencji i pozwolenie sobie na mały odpoczynek, często skłania nas do sięgnięcia po najnowsze rozwiązania, a niektóre wykorzystujemy tak często, że stały się dla nas normalnością i niekoniecznie traktujemy je jako technologie, które kiedyś były nie do wyobrażenia. W końcu jak mogliśmy bez tych wszystkich pomocy żyć?

Zastosowanie Internetu rzeczy w domu.

Budzimy się rano, a nasza pralka właśnie kończy pranie tak, byśmy za moment mogli wywiesić świeżo wyprane ubrania, zanim opuścimy nasz dom. Magia? Chciałoby się. We własnych smartfonach posiadamy już aplikacje, które pozwalają nam na ustawienie czasu, kiedy urządzenie ma się włączyć, oraz czasem nawet, na jakich ustawieniach. Dzięki temu możemy kontrolować nasz dom, nie będąc nawet w nim. Jedynym warunkiem jest umieszczenie przedmiotów w sieci, podłączonej do naszego telefonu. W ten sposób możemy nawet sprawdzić zawartość lodówki i zrobić zakupy lub zostawić to inteligentnemu asystentowi, który na podstawie poprzednich zakupów, sam zamówi nam produkty, z dostawą pod samiutkie drzwi. 

Dzięki nowoczesnym technologiom możemy skonfigurować niemal każde urządzenie znajdujące się w naszym gospodarstwie domowym. Kontrola nad oświetleniem, czy ograniczeniem dostępu do niektórych części naszego domu było niegdyś wygodą, na którą mogli pozwolić sobie jedynie najbogatsi. Teraz może posiadać to każdy. Nie musimy obawiać się, że zbraknie nam na cokolwiek czasu, gdyż możemy kontrolować dom, nawet kiedy nas w nim nie ma. Roboty sprzątające, pralki, zmywarki i inne rzeczy, które możemy ustawiać, by działały za nas, zajmą się wszystkim, kiedy my możemy rozwijać siebie, swoje pasje i karierę. Albo zwyczajnie odpoczywać z książką na kanapie. 

Czy w środowisku pracy możemy spotkać Internet of Things?

Używanie wszech różnych technologii nie odnosi się jedynie do środowiska domowego, a również możemy zmierzyć się z tym w pracy. Oczywiście, pracodawcy stawiają zarówno na jakość, jak i ilość wyprodukowanych przedmiotów. Z tego również powodu często korzysta się tam z maszyn, które automatycznie wykonują czynności w dużo szybszym czasie, i mniejszą próbą błędu, niż zrobiłby to pracownik. Dzięki temu kontrola nad wykonywaną pracą jest sprawniejsza, a produkty otrzymywane dużo szybciej, na większą skalę, co sprawia, że również łatwiej i taniej uda nam się je otrzymać. 

Również kontrola pracowników jest znacznie łatwiejsza. Oddelegowanie się przy pomocy czujnika magnetycznego w karcie pracowniczej pozwala na dostęp do danych części firmy jedynie przypisanym do tego osobom, a dodatkowo można określić, czy pracownik danego dnia zjawił się w miejscu pracy. Również podczas pracy w niebezpiecznych warunkach, można śledzić lokalizację, poprzez połączenie lokalizatora z aplikacją na telefonie i monitorować przebieg najróżniejszych operacji.

Jak można zauważyć, Internet rzeczy jest z nami na co dzień i ciężko od niego uciec, nawet w podstawowych, codziennych czynnościach. Dzięki zastosowaniu najnowszych technologii nasze życie może stać się prostsze, a my możemy cieszyć się kontrolą nad niektórymi kategoriami naszego dnia. Sztuczna inteligencja jest przyszłością, która dzieje się już teraz na naszych oczach. Nie pozostało nam w takim razie nic innego, niż korzystać z jej profitów, czyż nie?

 Dowiedz się więcej o Internet of things z bloga flowdog.io

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)