Pierścionki zaręczynowe i obrączki ślubne powstają z najszlachetniejszych materiałów. Kruszce takie to na przykład żółte złoto i białe złoto, a także platyna, pallad, różowe złoto, srebro i tytan. Ceny obrączek wahają się od kilkuset złotych do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Najekonomiczniejszym metalem jest tytan, za najdroższy uchodzi platyna. Ceny obrączek ślubnych wykonanych z platyny startują od kilku tysięcy złotych. Ceny obrączek zależą również od tego, czy użyto do nich oczek z kamieni szlachetnych. Damskie obrączki na przykład mogą posiadać jedno lub kilka oczek diamentowych. Pierścionki zaręczynowe oczywiście również najczęściej mają diamentowe oczko. Kształt takiego oka może być różny, kształt gruszki, owalu, okrągły, kwadratu jest dostępny u jubilera. Piękny jest także kształt serca. W kwestii kamieni szlachetnych rolę odgrywają 3k, czyli kształt, karat i szlif. Inne kamienie wykorzystywane do powstania pierścionków zaręczynowych to także szafiry, szmaragdy, rubiny, ametysty, tanzanity, akwamaryny i inne. Może to być jedno wielkie oczko lub jedno otoczone mniejszymi.

Obrączki ślubne podobnie jak pierścionki zaręczynowe mają długą tradycję. Ich historia sięga starożytności. Wierzono, że okrągły kształt oznacza nieskończoność, a wieczna miłość to marzenie przecież każdego, kto wchodzi w związek małżeński. Obrączki mają także inną symbolikę. Mianowicie związane są z nimi przesądy.

Opuszczenie obrączek ślubnych podczas ceremonii zaślubin przynosi pecha. Dlatego państwo młodzi nie powinni ich podnosić. Pecha przynosi także przymierzanie obrączek, które nie należą do nas. Podobno grozi to staropanieństwem. Zgubienie obrączki oznacza natomiast stratę drugiej połówki. W Polsce obrączki ślubne nosi się na prawej dłoni, tak jak i w krajach prawosławnych takich jak Grecja, a także w krajach wschodu jak Indie. W zachodnich państwach typu Francja czy USA nosi się obrączki na lewej dłoni.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)