W dobie szybkiego rozwoju internetu, wielu z nas zastanawia się nad otworzeniem własnego sklepu internetowego. Czemu właśnie ta forma utrzymania? Albowiem, nie musimy poświęcać całego naszego czasu pracy. Wystarczy jedynie kilka razy dziennie zalogować się do panelu administratora, sprawdzić czy nie nadeszły nowe zamówienia, a następnie je zrealizować zgodnie z życzeniem klienta. Nie jest więc to absorbujące zajęcie, dlatego też większość osób, które dopiero zaczyna stawiać pierwsze kroki w tym e-biznesie pracuje dodatkowo na etacie.

Co sprawia, że sklepy online to dobry pomysł na biznes?

Po pierwsze i najważniejsze, jak informują analitycy, w Polsce sklepy internetowe nie osiągnęły jeszcze takiego poziomu jak na zachodzie, dzięki czemu rynek nie jest na tyle nasycony, że żaden nowy sklep online nie będzie w stanie przetrwać. Wciąż istnieją takie branże, w których z powodzeniem zaraz po otworzeniu sklepu można generować nadzwyczajne zyski. Szacuje się, iż największą sprzedaż generują sklepy odzieżowe, a przede wszystkim te, które posiadają w swojej ofercie bieliznę. Dlaczego akurat bielizna? Ponieważ ceny w sklepach internetowych markowych produktów są zdecydowanie niższe niż w tradycyjnym sklepie. Bez problemu można tutaj odnaleźć piżamy, komplety bielizny codziennej, ekskluzywnej czy zmysłowej nawet o połowe tańsze niż w galeriach handlowych. Kobiety więc mogą sobie pozwolić na zakup bielizny zdecydowanie lepszej jakości.

Drugim elementem, który skłania ludzi do zakładania własnych sklepów internetowych jest niski koszt założenia takiego sklepu. Na rynku internetowym istnieje szereg różnego rodzaju skryptów ze sklepami internetowymi zupełnie za darmo. Jedyne co musimy zrobić to poprawnie zainstalować wspomniany skrypt, a sklep już może od razu funkcjonować. Wystarczy dodać produkty i możemy rozpocząć sprzedaż. Jest to niesamowicie proste, tym bardziej, że firmy hostingowe posiadają w swojej ofercie gotowe do zainstalowania skrypty za pomocą zaledwie kilku kliknięć.

Tradycyjne sklepy niestety nie mogą szczycić się niskimi kosztami utrzymania, albowiem samo wynajęcie lokalu w dobrej lokalizacji może pozbawić nas kilku tysięcy złotych miesięcznie. Do tego jeszcze należy zatrudnić pracownika bądź nawet kilku, albowiem sami nie będziemy w stanie zająć się zatowarowaniem, prowadzeniem księgowości i jednocześnie sprzedawać nasze produkty przez dziesięć godzin dziennie – jest to niemożliwe. Ponadto za pomocą sprzedaży tradycyjnej będziesz w stanie dotrzeć jedynie do okolicznych mieszkańców podczas gdy sklep internetowy będzie mógł realizować zamówienia z całego kraju.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)